wz
vyleteni.jpg, 78kB
ZOO Praha
Od srpnové povodně v roce 2002 se v ZOO Praha neustále pracuje na zrekonstruování a vybudování ještě lepších podmínek jak pro zvířata, tak i pro pracovníky a především návštěvníky. Vyrostl tu v navíc i největší pavilon v dějinách českých ZOO nazvaný "Pavilon indonéské džungle". Podrobnosti a zajímavosti o Maska z Afrického pavilonu - je jich tam na zdi několikzahradě najdete na oficiálních stránkách www.zoopraha.cz.
     Já jsem se vydal na návštěvu asi po pěti letech a mohu potvrdit, že se tu vše buduje k lepšímu. Prošel jsem toho co nejvíce, snažil jsem se i co nejvíce nafotit, ale počasí tomu moc nepřálo. Za vchodem po projití turnikety uvidíte na tabuli, kolikátý jste návštěvník - já byl 464. Když jsem šel pak ke konci návštěvy opět kolem - svítilo nad mapou zahrady už skoro 1 500 návštěvníků.
     Jestli vám na fotografiích některá zvířátka schází, tak se mi sem už jednak nevešla - ale důvodem je také to, že některá dnes nebyla vůbec k vidění. Například v pavilonu goril se cosi budovalo a byl nepřístupný. Tučňáčci - ti jsou zase vyfoceni "improvizovaně", protože byli k vidění pouze uvnitř a lachtani ti se zase nechtěli ukázat mimo vodu. Nejlepší tedy bude, pokud se do ZOO Praha zajedete podívat sami. A jak se do ní dostanete?
     Jednoduše. Metrem do stanice Holešovické nádraží - kde vystoupíte podle označení tím správným směrem a pak počkáte na autobus 112 MHD, který vás zaveze až přímo k vchodu do areálu. Příznivci pěší turistiky pak mohou z Holešovic jít pěšky Stromovkou (kolem hvězdárny) a přes Vltavu projít areálem Trojského zámku. Zahrada je otevřena každý den od 9:00.